Aktualizace Úvod k projektu Projekt Ancient Arrow ACIO Rozhovory a kniha Poznámky novinářky Tvůrci křídel

Aktualizace

Aktualizace informací

Signál WOW - vesmírná depeše rozluštěna

Romulovi potomci a jejich metody

Odkazy na příbuznou tématiku

 

Sága rodu Bocků - úvodní informace

Kdo jsou ty společnosti...?

??? OLIN na obzoru ???

Magazín NEXUS a Tvůrci křídel

Webmaster promluvil
Lucent technologies & Bell Labs

 

Úvodní stránka

Domů

Rekapitulace a poděkování

Zpověď webmastera

 

Poznámka překladatele:

Tento článek je v plném rozsahu převzat ze zajímavého serveru s názvem "Citizens against UFO secrecy" což v překladu znamená "Občané proti utajování UFO",  www.caus.org

Dává určitou představu o okolnostech, za kterých byly stránky o Tvůrcích uvedeny na internetu. Proti tomuto článku je možno na webu najít spousty kontroverzního a matoucího materiálu. Nechávám proto na čtenáři, aby  si obrázek udělal sám.


WingMakers - děj houstne - webmaster mluví 

Následující email je od webmastra stránek Wingmakers (www.wingmakers.com).Je tak provokativní, jako celé tyto stránky. CAUS (Citizens Against Ufo Secrecy - Občané proti utajování UFO, pozn. překl.) má zájem o váš komentář na téma tohoto dopisu, a také stránek o Tvůrcích. Obzvlášť rád bych slyšel názory umělců, týkající se umění, hudebníků ohledně hudby a channelingových médií, ohledně filosofie.

Je v té hudbě, obrazech a filosofii něco, co by bylo neslučitelné s tím, co se dá vyrobit v dvacátém prvním století? Má něco z toho nádech budoucnosti? Nebo je to pouze úchvatný žert? Děj začíná opravdu houstnout.

Prosím pamatujte, abyste používali schopnost rozeznávání. A nyní něco, co je úplně nepochopitelné:

Od webmastera WingMakers:

Zkoušel jsem najít lidi, kteří by věděli, jak vyčenichat smyšlenky kolem UFO a různé věci, které rámusí v noci bez zjevné příčiny. (Jestliže se vás to netýká, prosím, odepište mi s uvedením někoho, o kom si myslíte, že to umí.)

Před několika měsíci jsem byl kontaktován kvůli založení a vedení internetových stránek osobou, která se představila, jako zakládající člen umělecké skupiny z Norska. V posledních dvou týdnech se stalo mnoho neobvyklých událostí, ve kterých je toho určitě více, než mi bylo zpočátku řečeno. Předkládám vám fakta, jak jsou mi známa.

Zavolala mi jistá žena a zeptala se, jestli bych byl schopen zabezpečit jistý URL pro ni a registrovat ho na mé jméno. Také chtěla, abych jí sehnal určité informace ohledně autorských práv (pouze na přehrávač Real Audio) na své jméno. Řekla mi, že ihned, jakmile bude připravena URL adresa a vyhrazeno místo, dostanu kompletní stránky cestou FTP na můj server. Volala mi z New Yorku, a řekla mi, že dostala mé jméno od našeho společného přítele - i když nikdy neřekla, kdo je tím společným přítelem (tehdy jsem ani neměl v úmyslu se jí na to zeptat).

Vysvětlila mi, že ty stránky, které se mi chystá poslat, byly vytvořeny jedním norským uměleckým kolektivem, jako experiment v něčem, co nazvala něco jako "syntézia". Když jsem se ptal, co tím myslí, řekla mi, že to má do činění s modifikací očně-mozkového systému, který u dnešních lidí je velice dominantní, způsobem, aby mysleli a vnímali více celostně. Studoval jsem vysokoškolskou fyziku, takže nejsem žádný laik, ale to, co ta žena říkala, znělo spíše jako z kvantové fyziky, nežli jako umění, alespoň tak se mi to zdálo.

Každopádně, ten rozhovor mi zněl poněkud tajemně, ale nabídla mi úhradu všech výloh, včetně úvodní konzultace, a to 60 dnů dopředu. Takže než jsem jí odepsal, počkal jsem, až se objeví její šek. Další den jsem obdržel expresní balíček federální poštou z New York City, s penězi v hotovosti. Další den mi opět volala, aby se ujistila, že jsem dostal peníze, a dala mi emailovou adresu (wingmakers@msn.com). Řekla, že chtěla čekat, než zajistím URL a prostor, než mi pošle stránky. 

Za 6 týdnů (přibližně 4 týdny nato) jsem jí poslal e-mail, že mám pro založení stránek všechno připraveno. Ve stejný den mi poslala ty stránky přes FTP. Zběžně jsem je prohlédl a pomyslel jsem si, že skutečně vypadají jako experimentální umění. Nevěnoval jsem skutečně pozornost textovým pasážím. Pouze jsem proletěl příběh a podíval se na některé obrázky (mimořádně neobvyklé), a nasoukal je na server 9netave (webového hostitele, kterého používám).

Dva týdny nato jsem jí zaslal e-mail, ale ten se vrátil, jako nedoručitelný, a když jsem ho otevřel, okamžitě se ukázalo okno mé antivirové ochrany a shodilo operační systém. Restartoval jsem, ale ten e-mail nešlo opětovně otevřít. Poslal jsem jí další e-mail, ale opakovala se stejná procedura. Takže jsem tento e-mail poskytl k rozebrání svému příteli, který je lepším hackerem než já, aby se na něj podíval. Řekl mi, že obsahoval sledovací kód, připojený ke zprávě tak promyšleně, jak to ještě nikdy neviděl.

Další den, jsem dostal e-mail podepsaný prostě Annou (bylo to jméno umělkyně, které použila, když jsem s ní mluvil po telefonu, pokud si vzpomínám, její příjmení bylo Anderson). Adresa odeslání byla tentokrát annetander@msn.com. Bylo v něm, že se chystá poslat mi přes FTP nějakou aktualizaci stránek, a že bych to měl dostat do 24 hodin. Poslal jsem jí odpověď a napsal jí svou poslední zkušenost s její předešlou e-mailovou adresou. Odpověď jsem již nedostal. Měl jsem za to, že má zpráva prošla.

Když jsem dostal onu aktualizaci na FTP server, otevřel jsem ji, ale ukázalo se, že jsou to plané soubory, s jedinou výjimkou (Ještě jsem ji nedal na stránky). Opět jsem jí e-mailoval, abych ji zpravil o technických problémech, a ta samá věc se opakovala... můj e-mail se vrátil nedoručitelný a antivirová ochrana zařvala a shodila operační systém. Nicméně, tentokrát se to nestalo okamžitě, jako poprvé. Trvalo to kolem 6-8 vteřin, než systém spadl.

Za další týden jsem začal dostávat e-maily od lidí, kteří shlédli ty stránky. Jelikož jsem v seznamu Internic-u jako administrátor, našlo si mne několik zuřivých internetových surfařů. Těm jsem odepsal, že jsem prostě pouze správcem stránek, a že nemám nic společného s jejich obsahem. Nicméně, přišly dva e-maily, které se nedaly vystopovat. Vůbec žádná IP adresa. Jejich obsah byl velice zastrašující. A tyto dvě zprávy byly stejné. Tady je jejich obsah (doslovně zkopírován):

"Budete kontaktován osobně, pokud budete nadále provozovat tyto stránky na internetu. Obsah těchto stránek byl získán nezákonně a vaše společnost bude mít problémy, pokud budete pokračovat ve správě těchto stránek. Prosím neprodleně je zastavte a upusťte od této činnosti."

Bez podpisu.

Tehdy jsem se začal cítit mimo svou parketu. Ten e-mail jsem dal svému příteli hackerovi, ale on nebyl schopen najít jakoukoliv stopu po kódu... říkal, že něco takového mají pouze zpravodajské agentury, nebo prvotřídní hackeři. Každopádně, po této zkušenosti jsem prošel každé slůvko a každou nuanci na těch stránkách, zvlášť v rozhovorech a poznámkách ACIO. 

Několik dnů jsem nedělal nic. Pokaždé, když zazvonil telefon, nebo pípnul příchozí e-mail, okamžitě jsem začal bláznit. Ale od té doby, když jsem dostal ty dva e-maily se nedělo nic. Pokud vím, nikdo se nepokusil mne kontaktovat, nebo navštívit, jakýmkoliv způsobem. Měl jsem četné myšlenky o likvidaci těch stránek, ale pokaždé si pomyslím, že pokud by ty stránky byly něčím tak špatným, někdo by mne určitě navštívil.

V pátek před týdnem jsem začal systematicky hledat na webu lidi, kteří by se podívali na stránky a řekli mi, jestli je na nich něco, z čeho bych měl být vyplašený. Psal jsem do různých skupin. Vyhledal jsem vědce a lidi se zkušenostmi v zpravodajské komunitě. Mnozí z nich vykročili kupředu právě v posledních dvou dnech. Je to skutečně pozoruhodné. Lidé se právě začínají na stránky dívat, a několik z nich mi řeklo, že texty jsou velmi věrohodné, ale není možno je ověřit. 

Jeden člověk, který se představil, jako antropolog ve výslužbě, mi řekl, že piktografy jsou velice pozoruhodné. Nikdy předtím takové neviděl. Obzvlášť s tak složitým detailem. Myslel si, že obrazy mohou být skutečné, ale neřekl to jistě. Pak tam byl chlápek, který mi poslal e-mail a říkal, abych se zbavil těch stránek... že jsem byl nějak zapleten s "tajnou vládou a ilumináty (?)" a nechtěl mít se mnou nic společného (předpokládám, že okamžitě zničil můj e-mail).

Vše, co vím je, že smyslem stránek je představení obsahu časové schrány. Zpočátku jsem si myslel, že jejich obsah pravděpodobně pochází od mimozemské rasy, ale když jsem přečetl všechny texty, došel jsem k závěru, že představují časově posunutou skupinu lidí, či sektu, která sama sebe prezentuje jako Tvůrce křídel, a která žije v ve 28. století (vím, že to zní, jako sci-fi). Kdokoliv ty stránky vytvořil, udělal hodně práce. Je tam několik set stránek s filosofií, glosářem, poezií, obrazy, hudbou, (mimochodem velice děsivou) přepisy rozhovorů, a všude možně rozmístěnými piktografy. A nikdo celému tomu obsahu nechce věřit, jelikož se zdá tak zvláštní. 

Podle mne, obsah časové schrány je velice blahodárný, a mimořádně zajímavý. Mohu věřit, že byl vytvořen nějakým uměleckým souborem. Nicméně, přepisy rozhovorů, poznámky ACIO a filosofické spisy hovoří o pěkně hlubokém a divokém tématu - o něčem takovém, co mi tato Anna říkala po telefonu v ten den, kdy mi volala poprvé. Vím, že mi chtěla poslat více materiálu. Také vím, že řekla, že by mi zaplatila, cokoliv si řeknu, abych provozoval ty stránky. Takže myslím, že se jdu podívat, co se děje. 

Jsem zvědavý, co si o tom myslíte. Předpokládám, že jste předtím viděl tomu podobné žerty, a myslím, že bych rád věděl jestli bych měl stránky zavřít, a zůstat úplně netečný, nebo dodržet smlouvu s klientem "Annou". Udělal jsem hudební CD ze 24 bitových souborů, které mi poslali. Líbí se mi nejvíce z celého díla. Měli byste slyšet tu kvalitu zvuku. Je to neuvěřitelné. Je to jedna z věcí, která mne vede k tomu, že na celé věci bude nějaká pravda. Ty texty samy o sobě jsou nad mé chápání. 

Ty stránky můžete nalézt na www.wingmakers.com

Předem dík za vaši pomoc. 

Takže, máte je tam, lidi. Něco, k prohlídnutí a přemýšlení přes tento víkend, protože myslíme, že by se něco mohlo stát sedmého prosince.

Neobvyklou sobotu přeje CAUS... a sledujte nebe!

Webmaster

Naposled upraveno: 16. září 2007